2012 Pomem Mülakatları Deneyimleri-2

pomem mülakatları2012 Pomem mülakatları tüm hızıyla sürmekte. Pomem adayları arasında elenen ve başarılı olanlar haricinde Pomem mülakatlarına başvurup gelmeyen adaylarda olmakta. Bu da Pomem başvuru sayısını azaltmaktadır. Bir önceki yazımızda 2012 Pomem mülakatlarına girmiş Pomem adaylarının deneyimlerini sizlerle paylaşmıştık. Bu yazı serimizde de başka Pomem adaylarının deneyimlerini sizlerle paylaşıyoruz. İşte 3 Pomem adayımız ve 2012 Pomem mülakatları deneyimleri:

MERSİN POMEM BÖLGE MÜLAKAT MERKEZİNDE 2012 POMEM MÜLAKATINA GİRMİŞ POMEM ADAYI:

İlk önce soy isim sıralamasına göre 15 kişilik gruplara ayırıyorlar. sonra herkese kişilik testi yapıyorlar bilgisayar ortamından isim soyisim tc numarası giriyorsun ve bu test gerçekten çok önemli bugün kpss 87 alan bir çocukla tanıştım boy pos yerindeydi kişilik testinde çelişkili cevaplar verdiği için kendine güveninin yok tutarsızsın demişler elediler.

Daha sonra gruplar halinde ön sağlık taraması yapıyorlar en çok eleme burada oluyor. işte boy kilo endeksine bakıyorlar 18-27 arası olacakmış,dizlerde varis düz tabanlık var mı diye doktor çağırıyor ellerine kollarına sırtına bakıyor. sonra kurul soru soruyor kendini tanıt neden polislik diye ama sorular hikaye sinir etmeye çalışıyorlar. bana dediler seni sinirlendirdik herhalde diye bende yok efendim estağfurullah dedim hiç cevap vermedim.. 
bu ön sağlığı geçtikten sonra Asıl mülakat yani 60 puanın verildiği bölüm başlıyor. burada da isim sırasına göre çağırıyorlar sıraya giriyorsunuz kurula 3-4 kişi kala soru kartı çekiyorsunuz çıkan soru hakkında min 3dk. konuşuyorsunuz konuyu bilmemiz önemli değil 1 cümle kursanızda kurul zaten sizi konuşturmak için kişisel sorular yöneltiyorlar.Burada da elelenler oluyor kalanlar spora gidiyolar mersin’de polis okulunda spor salonu olmadığı için spor mülakatı da kapalı spor salonunda gerçekleşti hemen yakın zaten… Sporda tavsiyem takladan sonra 1-2 sn beklemek sonra denge tahtasına çıkmak ben orda biraz zorluk yaşadım..Son olarak sabah 138 kişi girdik spordan sonra 56 kişi kaldık bakalım hayırlısı artık 18.ekimi bekliyorum…

ANKARA (3) POMEM BÖLGE MÜLAKAT MERKEZİNDE 2012 POMEM MÜLAKATINA GİRMİŞ POMEM ADAYI:

Baştan sona anlatayım arkadaşlar bu arada sözlü de elendim.. Öncelikle 7 de orada oldum 8:30 da içeri aldılar soyadı sırasına gore 75 kişi aldılar sonra 3 tane bilg. labaratuarına goturduler orada 5f kişilik testi uyguladılar. Daha sonra saat 17:30 a falan kadar on sağlık mülakatı sürdü. On sağlıkta envarter ile ilgili soru soruyor psikolog doktor ise renk korluğu testi uyguluyor. Ellerini uzat diyor titriyor mu diye bakıyor boyum 176 ama 172 cıktı kilo aynı olculdu. On sağlıkta 60 kişi elendi. Saat 19:30 – 20:00 gibi sozlu müalakata çağırdılar. İçeri girerken kart seçiyorsunuz sorular aynı geçen senekiler gibi. Daha sonra kurulda renk korlugu testi yapan doktor paso konusmanızın arasına girip soylediklerinizi çürütüyor sizi baya sinirlendiriyor saat 23:00 gibi sozlu mülakat sonuclandı ama yarm saat acıklanmadı komisyonun telefon trafiği baya yoğundu oradan da 50 kişi elediler 20 de gelmeyen kişi vardı toplam 180 başvurudan 50 kişi kaldı. Oradan da elemelerle 20-30 kişi anca kalır sanırım hakkınızda hayırlısı ama torpiliniz yoksa tam bir eziyet içerde sigara içmek yasak telefon yasak kantin var sadece tost ve kofte var 8:30 da girdim gece 23:00 da elenerek cıktım daha da spor mülakatı vardı 02:00 ı falan bulacak sanırım tamamen bitmesi herkes hakkında hayırlısı

İZMİR BORNOVA POMEM BÖLGE MÜLAKAT MERKEZİNDE 2012 POMEM MÜLAKATINA GİRMİŞ POMEM ADAYI:

İzmir Bornova Pomem’den geliyorum.7:30 da giriş yaptık. Buz gibi hava da dışarıda sandalyelerde oturuyorsunuz umarım daha da hava soğumaz. Sonra 20 şerli gruplar şeklinde içeri alındı sanki bu sıralar birileri birilerine yardım ettik gibi bir şey gördük yalan olmasın.. Yardımcı olacağız gibi bir şeyler dendi başka bir şey de ol

abilir. Soyadlara göre belirlediler bu arada grupları.

İlk aşama : 5f Kişilik envanteri.

Burada 120 sorudan oluşan, birbirlerini tekrarlayan, likert tipi anket yanıtladık.

İkinci aşama: Sağlık.

Yine benzer şekilde gruplama yapılarak çağrıldı ancak dışarıda etrafı kapalı olsa da dışarıda soyunduk Allah’tan hava biraz ısınmıştı ve çok fazla beklemedik. Etrafta okuduğumuz deneyimlere nazaran daha nazik, anlayışlı, kazanmaya çalışan sağlık ekibi gördük. Yüzünde ben olan arkadaşlarda geçti. Renk körü ve boy-kilo da taviz yok arkadaşlar buraya dikkat. Burada 36 kişi elendi.

Üçüncü aşama: Mülakat.

Tekrardan soyada göre çağrılma oldu ben gittiğimde önümde 20 kişi vardı kartı çektim ve 30dk dan fazla kartla elimde durdum zaten o kadar serbestsiniz ki fotokopi ile gelen notlardan yardım alındı polisler bir şey demedi. Sorumu söylemeye gerek yok malum netteki soruların aynısı kartta vardı. Burada da sanırım 26 kişi elendi.

Son aşama: Spor.

Öncelikle kalanların hepsi yaklaşık 80 kişi salona girdik görevli parkuru tanıttı. Dışarı çıkıp teker teker içeri aldılar. Bu aşama da böyle bitti ve bu aşamada sanırım 8 kişi elendi.

Bornova Pomem’de ilk günden daha az eleme oldu. Ön sağlık aşaması inanın çok rahat, doktor bey ve psikolog hanım gayet yardımsever ve güler yüzlüler.. Bayan arkadaşlar ailesi ile gelsin erkek arkadaşlarda varsa arkadaşlarınızı getirin. Burada en yorucu kısım beklemek oluyor. Kantinde tosttan başka sıcak bir şey yok bilginize.

Ben tüm aşamaları geçtim 18 i bekliyorum bakalım.

2012 Pomem mülakatları deneyimleri yazı serimiz farklı Pomem adaylarının deneyimleriyle devam edecektir.

Gelen Aramalar:

pomem saglık taramasıpomem hikayeleri

admin

Pomem adaylarının polis olma yolunda geçtiği aşamaları deneyim ve tecrübelerimle siz Pomem.Gen.Tr takipçileriyle paylaşıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir